Podsumowanie roku 2019 w CD Projekt - planowana premiera Cyberpunka i rewelacyjna sprzedaż Wiedźmina
Podsumowanie roku 2019 w CD Projekt - planowana premiera Cyberpunka i rewelacyjna sprzedaż Wiedźmina Podsumowanie roku 2019 w CD Projekt - planowana premiera Cyberpunka i rewelacyjna sprzedaż Wiedźmina

Niedawno na oficjalnej stronie CD Projekt pojawiło się szczegółowe podsumowanie roku 2019. Możemy się z niego dowiedzieć, jak rewelacyjne są wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki gon oraz jak idą przygotowania do premiery wyczekiwanego Cyberpunk 2077 , która planowana jest na wrzesień. Udostępnione zostały także dane odnośnie przychodów uzyskanych przez spółkę. Wynoszą one 521 milionów złotych, co oznacza, że są o 44% wyższe niż w roku 2018.

Ta rekordowa suma została uzyskana dzięki sprzedaży Wiedźmina 3, w tym premierowej wersji na konsolę Nintendo Switch. Wymieniony został także debiut karcianki GWINT na urządzeniach mobilnych. Mimo iż Wiedźmin ma już prawie 5 lat, jego popularność nadal się utrzymuje.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD Projekt, poruszył kwestię Cyberpunka 2077, a konkretnie niesamowitego zainteresowania jeszcze przed premierą. 

- Poza intensywną pracą nad produkcją Cyberpunka, duży nacisk położyliśmy w ubiegłym roku na globalną kampanię promocyjną. Po ogłoszeniu daty premiery gry oraz udziału Keanu Reevesa, który wcieli się w jedną z głównych postaci, spotykaliśmy się z fanami gier na całym świecie, biorąc udział w ponad 20 wydarzeniach branżowych na czterech kontynentach. Zainteresowanie Cyberpunkiem jest ogromne, co potwierdza 200 nagród, które ma już na swoim koncie oraz świetna oglądalność trailera gry, który od czerwca obejrzano ponad 50 mln razy - powiedział Kiciński.

Firma poinformowała, że ze względu na obecną sytuację, od połowy marca cały zespół CD Projekt przeniósł się na pracę zdalną. Nie musimy się martwić, ponieważ spółka przez lata swojego działania przyjmowała strategię o niezadłużaniu się i kumulowaniu rezerw gotówkowych. Dzięki temu zespół przygotowany jest na kontynuowanie pracy, również w tym trudnym dla wszystkich czasie. Póki co, nie ma także powodów do obaw w sprawie planowanej premiery Cyberpunka 2077. 

- Motywacji nam nie brakuje, posiadamy też wszelkie narzędzia do zdalnej pracy. Działamy tak już od ponad 3 tygodni i jak na razie efekty pokazują, że jesteśmy w stanie prowadzić wszystkie działania bez większych zawirowań. Dlatego nasze plany się nie zmieniły i energicznie kontynuujemy przygotowania do wrześniowej premiery Cyberpunka - przekazał prezes zarządu. 

Źródło: [1]

0.13347411155701