Przypadek Michaela Larsena, czyli jak bezrobotny wygrał fortunę w teleturnieju
Przypadek Michaela Larsena, czyli jak bezrobotny wygrał fortunę w teleturnieju Przypadek Michaela Larsena, czyli jak bezrobotny wygrał fortunę w teleturnieju

Bezrobotny kierowca rozbił bank w grze ”Press Your Luck”. Poznajcie Michaela Larsena.

Kolejny wieczór bezrobotnego przed telewizorem. Michael oglądając teleturniej stwierdził, że mógłby spróbować szczęścia. Postanowił wydać swoje niewielkie oszczędności, by kupić bilet do Los Angeles. Poleciał z nadzieją, że wróci bogatszy. Został wybrany spośród dużej ilości kandydatów i po kilku dniach rozpoczął swoją przygodę.

W pierwszej rundzie programu poszło mu dobrze, jednak końcówka nie napawała optymizmem. Larsen stracił pieniądze i musiał przystąpić do drugiej rundy z pustym portfelem. Mimo niesprzyjających warunków zawodnik okazał się nieomylny. Zwiększał kwotę, wpadając tylko na dobre kwadraty. Zaczął rundę praktycznie z niczym i szybko dobił do $30 000!

Producenci programu nie mogli uwierzyć, że graczowi udało się uniknąć pól oznaczających bankructwo. Reklamy zostały wstrzymane, ponieważ  puszczano je w momencie, w którym jeden z uczestników bankrutował.

Finalnie zawodnik wygrał $110 237!

Po zakończeniu programu kierownictwo starało się udowodnić, że Larsen oszukiwał, jednak nawet prawnicy nie byli tego w stanie dowieść. Po spektakularnej rozgrywce ze strony Larsena wyznaczono limit maksymalnej wygranej - $75 000.

Po latach okazało się, że bohater miał w domu więcej niż jeden telewizor. Nagrywał on każdy odcinek ”Press Your Luck”. Przestudiował wszystkie możliwe i dostrzegł, iż poruszanie się po planszy zachodzi poprzez pewien wzór, nie jest totalnie zrandomizowane. Okazało się, że istnieje 6 wzorów, które Michael zapamiętał i zwyciężył.

źródło:

www.wikipedia.pl

0.13989996910095