Aktorzy serialu medycznego pozwani na 100 000 $ z powodu badania per rectum
Aktorzy serialu medycznego pozwani na 100 000 $ z powodu badania per rectum Aktorzy serialu medycznego pozwani na 100 000 $ z powodu badania per rectum

Mężczyzna z Brampton w Kanadzie postanowił pozwać lokalny szpital oraz aktorów występujących w popularnym kanadyjskim serialu. Twierdzi, że w skandalicznym stopniu została naruszona jego prywatność, kiedy przeprowadzano na nim badanie odbytu. Walter Fischer domaga się odszkodowania w wysokości 100 000 dolarów, ponieważ nikt nie powiadomił go o tym, że zespół, który brał udział w jego badaniu 18 października 2012 roku, nie należał do personelu medycznego, a do ekipy kręcącej serial Szpital nadziej (ang. Saving Hope). Byli tam oni w celu zrobienia researchu do produkcji telewizyjnej. 

Choć zarzuty te nie zostały potwierdzone w sądzie, Fischer twierdzi, że wprowadzono go w błąd. Był przekonany, że ludzie na sali to lekarze i studenci medycyny, którzy obserwowali go podczas badania wyłącznie ze względów medycznych. Mężczyzna złożył pozew przeciwko szpitalowi, researcherowi i aktorowi, którzy, jak twierdzi, "przeprowadzili badanie, w znacznym stopniu łamiąc jego prawo do prywatności".

Jeśli uznamy, że to co mówi mężczyzna jest prawdą, trudno się z tym nie zgodzić. Lekarz, szpital oraz organizacja William Osler Health System są odpowiedzialni za to, że w czasie badania omawiano historię choroby Fischera, jego objawy oraz stan zdrowia razem z ekipą serialu. Pacjent uważa, że celowo lub przez przypadek wprowadzili go w błąd, nie zdradzając prawdziwej tożsamości osób przebywających na sali, które wzięly udział w inwazyjnym badaniu per rectum. 

Organizacja William Osler zrzeszająca szpital zabrała głos w tej sprawie. Cary Francis, rzeczniczka prasowa, zapewniła, że szpital ma zakaz rozmów o indywidualnych przypadkach pacjentów z kimkolwiek spoza personelu medycznego. - Mogę zagwarantować, że mamy surową politykę dotyczącą prywatności pacjentów. Pod żadnym pozorem Osler nie pozwoliłoby na udział osób trzecich w jakichkolwiek czynnościach medycznych bez zgody pacjentów. - mówi. - Będziemy zaciekle bronić się przed tymi oskarżeniami. 

W pozwie można przeczytać także o "napaści i pobiciu powoda". Wymienia on również z nazwiska osoby rzekomo odpowiedzialne za zaistniałą sytuację, w tym aktorów Ericę Durance i Benjamina Ayersa, researcherkę Szpitala nadziei Maggie Gilmour oraz ICF Films, które produkuje serial. Jackie Rubin, rzeczniczka prasowa ICF, aktorzy oraz researcherka odmówili komentarza w tej sprawie. 

Źródła: [1][2][3]

0.088496923446655