Po trzęsieniu ziemi w czasach epidemii Chorwaci nie tracą poczucia humoru. Na fejsie wydarzenie: Powitanie Godzilli w Zagrzebiu
Po trzęsieniu ziemi w czasach epidemii Chorwaci nie tracą poczucia humoru. Na fejsie wydarzenie: Powitanie Godzilli w Zagrzebiu Po trzęsieniu ziemi w czasach epidemii Chorwaci nie tracą poczucia humoru. Na fejsie wydarzenie: Powitanie Godzilli w Zagrzebiu

To było najsilniejsze trzęsienie ziemi od 1880 roku. Uderzyło w stolicę Chorwacji akurat w czasach pandemii koronawirusa, ale nie załamało mieszkańców południa Europy.

- Gdybym miał obejrzeć film, w którym w środku pandemii ma miejsce trzęsienie ziemi, dałbym mu 3 gwiazdki na 10 na IMDB – tak zareagował jeden z internautów, a jego komentarz stał się wiralem.

Godzilla w 14-dniowej samoizolacji.

Niektórzy dodają, że brakuje tylko szarańczy i powodzi, a wydarzenie na Facebooku pod nazwą Powitanie Godzilli w Zagrzebiu przyciągnęło ponad 30 000 osób. Wśród memów są też takie, które przewidują kolejne eventy w mieście. 

"24 marca, witamy Godzillę w Zagrzebiu. Gdy nasz gość honorowy dowiedział się o wydarzeniach w mieście, napisał na twitterze: jak robić bal, to niech to będzie bal maskowy. W zamian za promocję stolicy na instagramie i twitterze, Zagrzebska Rada Turystyczna zapewniła Godzilli zakwaterowanie.

Spotykamy się we wtorek na Placu bana Josipa Jelačicia, o tej samej godzinie, co trzęsienie ziemi. Dress code: piżama. #BeThereOrBeSquare. Nie zapominajcie o dwumetrowej odległości od Godzilli, by nie zarazić szanownego gościa koronawirusem! Przynieście własne napoje" – pisze organizator wydarzenia.

W dyskusji pojawiło się wiele zabawnych memów, ale też przykra wiadomość o nocnym pożarze na wyspie Mljet, który też wpisuje się w „plagi” dotykające ostatnio Chorwatów.

źródło: [1][2]

0.13328504562378