Polak zdobywa 1500 poziom po 16 latach grania w Tibię
Polak zdobywa 1500 poziom po 16 latach grania w Tibię Polak zdobywa 1500 poziom po 16 latach grania w Tibię

Polska może pochwalić się nowym rekordem. Tym razem pobił go gracz o pseudonimie Bobeek, który po 16 latach jako pierwszy osiągnął 1500 poziom w Tibii. Swoją przygodę zaczął mając zaledwie 10 lat i przez ten czas zdobył 56 miliardów punktów doświadczenia. Warto wspomnieć, że w Tibii nie ma limitu punktów, zatem możliwe jest, że Bobeek wkrótce pobije kolejny rekord. Wyprzedza on zdecydowanie innych graczy. Jedyną osobą, która depcze mu po piętach, jest jego narzeczona znajdująca się obecnie na 1486 poziomie. Poniżej możecie zobaczyć klipy z rozgrywek Polaka:

Poznajcie kilka ciekawostek na temat samej gry:

1. Tibia.pl powstała 7 lipca 2003 roku, natomiast od 6 maja 2008 nie jest już Supported Fansite.

2. Nazwy w Tibii często bazują na łacinie - sama nazwa "Tibia" to kość piszczelowa. Kolejne to np. Mount Sternum - "sternum" po łacinie znaczy mostek, oraz Fibula, oznaczająca kość strzałkową. Ponadto inkantacje wszystkich czarów w Tibii są także po łacinie.

3. W Tibii można pod wodą rozpalić ogień oraz rozlać wodę.

4. Mimo że według legend świat Tibii jest płaski, istnieje w nim globus.

5. Edron była pierwszą wyspą w Tibii dla posiadaczy kont premium.

6. Kiedyś w Tibii istniał Amulet of Life, który zabezpieczał przed stratą ekwipunku oraz punktów doświadczenia i umiejętności w przypadku śmierci, lecz został wycofany i zamieniony w Broken Amulet. 

7. Wiele nazw NPC (ang. Non-Playable Character) pochodzi od prawdziwych miejsc, firm, czy ludzi. W Venore wszyscy strażnicy mają imiona znanych aktorów filmów walki. Niektóre z nich zostały jednak zmienione, np. Ukea, postać sprzedająca meble, od Ikea. 

Źródła: [1][2][3]

0.071911096572876