Bunt uczniów w poddanym kwarantannie Wuhan: walczą o usunięcie aplikacji do zlecania prac domowych
Bunt uczniów w poddanym kwarantannie Wuhan: walczą o usunięcie aplikacji do zlecania prac domowych Bunt uczniów w poddanym kwarantannie Wuhan: walczą o usunięcie aplikacji do zlecania prac domowych

Walka z koronawirusem w Chinach toczy się na niespotykaną jak dotąd skalę. Dzięki olbrzymiemu wysiłkowi i zainwestowanym środkom liczba zakażeń w Państwie Środka maleje, a nowe przypadki pojawiają się tylko w prowincji Hubei. W Wuhan wciąż wstrzymana jest komunikacja publiczna, zamknięte są szkoły i instytucje kultury.

W tak trudnej sytuacji chińska młodzież rozpoczęła bunt przeciwko nauce. Uczniom zalecono pozostanie w domu i naukę poprzez aplikację DingTalk, która służy edukacji i pracom domowym.

Jak poinformował London Review of Books, uczniowie z Wuhan zmówili się w celu zablokowania aplikacji, po tym jak dowiedzieli się, że aplikacja zostanie usunięta z AppStore, jeśli otrzyma dużą ilość negatywnych ocen w postaci jednej gwiazdki. Nastolatkowie masowo zaczęli wystawiać aplikacji jedynki i złe recenzje. W krótkim czasie ocena DingTalk spadła z 4,9 do 1,4, a na tę chwilę ma ocenę 1,5.

 
0.15805792808533