Toyota i Lexus poza zasięgiem rosyjskich złodziei
Toyota i Lexus poza zasięgiem rosyjskich złodziei Toyota i Lexus poza zasięgiem rosyjskich złodziei

Zaawansowana technologia przyszła na pomoc właścicielom Toyot i Lexusów. Dotychczas nawet najskuteczniejsze systemy alarmowe były łamane przez „złote rączki”. Dlatego też programiści zintensyfikowali swe wysiłki i opracowali skuteczną barierę, dzięki której kradzież przestaje się opłacać.

Nowy system bezpieczeństwa dla wybranych modeli Toyoty i Lexusa w Rosji jest oparty na unikalnej technologii identyfikacji T-Mark / L-Mark. Samochód jest oznaczony identyfikatorami w postaci mikrokropek o średnicy 1 mm, które posiadają kod PIN odpowiadający numerowi VIN danego auta. Na różnych częściach nadwozia i zespołach samochodu umieszcza się około 10 tysięcy takich identyfikatorów. By sprawdzić zgodność samochodu z czujnikami, wystarczy wejść na strony toyota.ru lub lexus.ru.

Teraz zarówno policja, jak i nabywcy aut, będą mogli sprawdzić każdy pojazd wyposażony w ten system i upewnić się, czy żaden element nie jest kradziony. To znacznie utrudni, jeśli nie uniemożliwi, sprzedaż auta na wtórnym rynku.

Pierwszym samochodem, który otrzymał znak L-Mark na rynku rosyjskim, jest sedan Lexus ES. Według informacji organów ścigania do chwili obecnej nie odnotowano ani jednego skradzionego modelu z nowym oznakowaniem.

Dzięki nowemu systemowi właściciele aut otrzymują 15% zniżki przy zakupie ubezpieczenia. Wszystkie modele Toyoty i Lexusa w Rosji będą wyposażone w mikrokropki anywłamaniowe T-Mark / L-Mark do końca tego roku.

żródło: [1]

0.094636201858521