Weterynarz, który wygląda jak Vin Diesel przemierza Kalifornię i leczy zwierzęta bezdomnych za darmo
Weterynarz, który wygląda jak Vin Diesel przemierza Kalifornię i leczy zwierzęta bezdomnych za darmo Weterynarz, który wygląda jak Vin Diesel przemierza Kalifornię i leczy zwierzęta bezdomnych za darmo

Życie we współczesnym społeczeństwie stanowi dla niektórych z nas prawdziwe wyzwanie. W ciągu ostatnich dekad ulice zapełniły się ludźmi, których dotknęła bieda. Szacuje się, że ponad pół miliona osób w USA zostało oficjalnie uznanych za bezdomnych.

Najbardziej to widać w Kalifornii, w której liczba osób bez dachu nad głową wzrosła do 151 278. Na szczęście jest kilku Dobrych Samarytan, którzy niosą promyk nadziei niewidzialnym przez ogół społeczeństwa potrzebującym. Jednym z nich jest Dr Stewart Kwane, uliczny weterynarz, który pomaga zwierzętom bezdomnych od 2011 roku.

Po Kryzysie Finansowym 2007-2009 Stewart zdecydował, że czas pomóc potrzebującym. - Jest w tym coś, co uwielbiam. - mówi 49-letni mężczyzna, który z własnej kieszeni pokrywa koszty żywności i leków.

Dr Stewart ma zawsze przy sobie podręczną torbę z lekami. 

Uliczny weterynarz wspiera bezdomnego mężczyznę z rakiem jelita grubego, a także zajmuje się jego suczką, która wabi się "Szalona". 

Dr Kwane prowadzi również stronę GoFundMe, która zbiera pieniądze dla czworonożnych pacjentów na pokrycie wszystkich kosztownych operacji. „Koszt drobnych zabiegów, takich jak usuwanie pcheł lub zaszczepienie, może wynosić około 100 dolarów, ale poważniejsze przypadki, jak usunięcie guza lub zęba mogą kosztować i 1500 dolarów”. – mówi weterynarz.

Obecnie taka historia przydarzyła się Dinkerowi, którego właścicielem jest Walter. Pies i jego pan mają ze sobą niespotykanie silną więź. Niestety Dinker boryka się z bardzo rzadkim schorzeniem, które wymaga drogiej operacji u specjalisty.

"Dzięki mojej pracy doświadczyłem najbardziej autentycznych historii miłości, współczucia, walki i nadziei".

Ostatnio na stronie GoFundMe wyraził swoją wdzięczność: "Jestem zdumiony waszą hojnością!” Doktor marzy o wprowadzeniu większej liczby weterynarzy na ulice, aby pomóc cierpiącym zwierzętom.

"Nawet odrobina pomocy ma wielkie znaczenie".

Kwane dzieli się swoimi interwencjami na youtube i ma wielu oddanych fanów.

źródło: [1] 

0.23948001861572