Alkomat może kłamać. Zwykle na niekorzyść dmuchającego
Alkomat może kłamać. Zwykle na niekorzyść dmuchającego Alkomat może kłamać. Zwykle na niekorzyść dmuchającego

Sprawdź, czego nie robić, by przypadkiem nie wpaść podczas kontroli

Alkomat może zapiszczeć nawet wtedy, gdy kierowca jest całkowicie trzeźwy. To z pewnością zaskoczy wszystkich odpowiedzialnych. I wcale nie będzie to miła niespodzianka. Lepiej więc unikać takich sytuacji, nawet jeśli istnieje możliwość ponownego dmuchnięcia.

Przed kontrolą nie używaj płynu do spryskiwaczy

Wiadomo, że tego się nie przewidzi, ale jeśli już użyjesz płynu do spryskiwaczy i alkomat wyczuje promile, poproś funkcjonariusza o ponowienie kontroli na świeżym powietrzu. To powinno załatwić sprawę.

Nie perfumuj się w aucie

Podobnie jak wyżej, alkomat może pomylić procenty z perfumami na bazie alkoholu. Szczególnie gdy używa się ich wewnątrz samochodu. Nie przesadzaj z zapachem także przed wejściem do pojazdu, to również może niekorzystnie wpłynąć na wynik.

Uważaj na piwo bezalkoholowe i czekoladki z alkoholem

Brzmi zabawnie, bo alkoholu tam tyle co nic, ale bezpośrednio po spożyciu alkomat może wykazać obecność promili. I teraz spróbuj wytłumaczyć policjantowi, że piłeś tylko piwo bezalkoholowe, albo zjadłeś czekoladkę. O zgrozo!

Zrezygnuj z niektórych leków

Istnieją leki na bazie alkoholu, które nie sprzyjają kontroli. A raczej kontrolowanym. Zazwyczaj są to zwykłe krople żołądkowe czy tabletki na gardło. Na chwilę po ich zażyciu możemy wydmuchać aż promil.

Zwróć uwagę na płyn do płukania ust

W przypadku płynów do płukania jamy ustnej sprawa wygląda jeszcze gorzej. Te na bazie alkoholu sprawią, że nawet po trzydziestu minutach sprzęt wykaże promil lub dwa. Niebywałe, ale takie rzeczy naprawdę się zdarzają.


Powered by Froala Editor

0.13294982910156