Coca-Cola największym globalnym producentem plastikowych odpadów według Greenpeace
Coca-Cola największym globalnym producentem plastikowych odpadów według Greenpeace Coca-Cola największym globalnym producentem plastikowych odpadów według Greenpeace

Z raportu organizacji Greenpeace na temat firm produkujących odpady z plastiku wynika, że największa ich ilość pochodzi z koncernu Coca-Cola.


Coca-Cola wyprodukowała najwięcej, bo aż 11 tysięcy z zebranych 476 423 sztuk plastikowych opakowań. Amerykański koncern wyprzedził znajdujące się na podium Nestlé i PepsiCo niemal trzykrotnie. Na kolejnych miejscach uplasowały się Mondelēz International, Unilever, Mars, Procter&Gamble, Colgate-Palmolive, PhilipMorris i Perfetti Van Melle. 

Wielkie korporacje obrzuciły plastikiem nasze życie, a w konsekwencji także morza i oceany. Sami producenci napojów wytwarzają co roku 500 miliardów plastikowych butelek. Po nagłośnieniu sprawy coś zaczyna się jednak dziać. Przodujący w rankingu koncern Coca-Cola zaprezentował niedawno pierwszą na świecie butelkę stworzoną z plastikowych odpadów, które zostały wyłowione z mórz i oceanów.  Przetworzono je dzięki specjalnej technologii, dzięki której bezużyteczne już odpady mogą być wykorzystane jako całkiem nadające się opakowania.

Zestawianie przygotowano w oparciu o dane z 84 zbiórek plastikowych odpadów na plażach, w oceanach, rzekach, na ulicach miast i osiedlach mieszkaniowych. Śmieci gromadziło 72 tys. wolontariuszy w 51 krajach na sześciu kontynentach.

źródło:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/greenpeace-coca-cola-najwiekszym-globalnym-producentem-smieci

 

0.13119888305664