Ile aut sprzedała w styczniu Tesla? J-E-D-N-O.
Ile aut sprzedała w styczniu Tesla? J-E-D-N-O. Ile aut sprzedała w styczniu Tesla? J-E-D-N-O.

Tesla sprzedała w styczniu w Korei Południowej tylko jeden samochód. Beznadziejną sprzedaż tłumaczy się wysoką inflacją oraz brakiem odpowiedniej siatki stacji ładowarek oraz brakiem dotacji dla właścicieli elektryków.

Według danych grupy badawczej Carisyou i koreańskiego ministerstwa handlu, o których po raz pierwszy poinformował Bloomberg, był to najgorszy miesiąc dla Tesli w Korei Południowej od lipca 2022 r., kiedy to nie sprzedała tam żadnych samochodów.

Jedynym samochodem sprzedanym w styczniu był Tesla Model Y, który we wrześniu ubiegłego roku był najlepiej sprzedającym się samochodem importowanym w Korei Południowej. W styczniu spadła cała sprzedaż pojazdów elektrycznych w Korei Południowej. Bloomberg podaje, że liczba rejestracji nowych pojazdów elektrycznych w kraju spadła o 80% w ujęciu miesięcznym.

Jest inny i kto wie, czy nie najważniejszy czynnik takiego wyniku sprzedaży. Klienci po prostu zaczynają bać się samochodów elektrycznych. Listopadowe badanie przeprowadzone przez Koreański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu wykazało, że około połowa właścicieli pojazdów elektrycznych stwierdziła, że ​​pożary stanowią dla nich największe zagrożenie dla bezpieczeństwa.

0.081972122192383