Tyle dobroci się zmarnowało! Policjanci zamknęli nielegalną bimbrownię [zobacz fillm z akcji policjantów]
Tyle dobroci się zmarnowało! Policjanci zamknęli nielegalną bimbrownię [zobacz fillm z akcji policjantów] Tyle dobroci się zmarnowało! Policjanci zamknęli nielegalną bimbrownię [zobacz fillm z akcji policjantów]

Policjanci z Jasionówki na Podlasiu zlikwidowali bimbrownie i zarekwirowali 2400 litrów zacieru, 665 litrów gotowego alkoholu i do tego aparaturę do jego produkcji.  23 i 46-latek usłyszeli zarzuty nielegalnego wytwarzania alkoholu. Grozi im kara do 3 lat więzienia za produkcję tych smakołyków.

 Na dwóch sąsiadujących posesjach znaleźli łącznie 665 litrów gotowego alkoholu o stężeniu do 50 procent w pojemnikach 5 litrowych oraz 2400 litrów zacieru. Oprócz tego policja zabrała aparaturę do produkcji bimbru.

Wartość zabezpieczonego alkoholu wynosiła prawie 60 tysięcy złotych. Aresztowani bimbrownicy trafili do monieckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty wyrabiania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat.

0.084592819213867